"Складання математичної казки – один із шляхів кращого засвоєння математики в контексті особистісно-орієнтованого навчання."
Процес навчання не автоматичне вкладання навчального матеріалу в голову учня. Він потребує напруженої розумової роботи дитини і її власної активної участі в цьому процесі. Пояснення і демонстрація, самі по собі, ніколи не дадуть справжніх, стійких знань. Цього можна досягти тільки за допомогою інтерактивного навчання. Звичайно, це не означає, що потрібно використовувати тільки інтерактивне навчання. Для навчання важливі всі рівні пізнання і всі види методик та технологій.
Три основні запитання стоять перед вчителем при підготовці до занять: для чого вчити? Чому навчати? Як вчити? Програми, підручники, методичні посібники допомагають вчителю знайти відповіді на перші два запитання. Правда і тут учитель багато повинен продумати сам, враховуючи конкретну мету навчання, характер матеріалу, реальні можливості учнів та багато іншого. Найбільш важливим для вчителя є третє запитання: як вчити? Це не тільки питання про конкретні форми, методи, методичні засоби навчання. Це питання про емоційний стан, логіку, вибір ефективних шляхів пізнавальної діяльності учнів, провідних шляхів взаємоспілкування вчителя з учнями. Це також питання про конкретні засоби реалізації замислу: прийоми інформування учнів, організації їх праці, допомоги, стимулювання, контролю. Це надзвичайно складне завдання, пов'язане з досягненням навчальної, розвиваючої та виховної мети навчання.